پویش فراگیر شکایت از رئیس جمهور
پویش فراگیر
شکایت از رئیس جمهور
حسن روحانی
تعداد امضاء‌ها تا این لحظه ۳۰,۵۸۱
۰  امضاء
۰  نظر
۰  بازدید
امضاء الکترونیکی
رای شما ثبت شد
اطلاعات شما ثبت شد
بیانیه
بسم الله الرحمن الرحیم
مردم مؤمن و انقلابی ایران
ریاست جمهوری عالی ترین مقام کشور پس از رهبر انقلاب است که وظیفه اجرای قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را دارد. مبتنی بر حقوق شهروندی هر کس از آحاد مردم می تواند نظر خود در مورد این قوه اجرایی و شخص رئیس جمهور را داشته و آن را اظهار نماید - البته خط قرمز آن قطعا توهین و افترا است - شخص رئیس جمهور نیز موظف است از خود متانت و وقار به خرج داده و با سعه صدر و توأمان با چهره ای رحمانی به این نظرات و انتقادات توجه کند. حتی اگر به نظر او این انتقادات صائب هم نباشند حق ندارد به منتقدین توهین کند. از قرآن کریم آموخته‌ایم که رؤسای جامعه باید نسبت به ملت خود رحمت سایه‌گستر داشته باشند و در مقابل، نسبت به دشمنان ملت مؤمن، غیظ و غلظت انقلابی. اما درست برعکس در این چهار سال، آقای روحانی نسبت به منتقدین و دلسوزان نظام غیظ و غلظت به خرج می‌دادند و نسبت به دشمنان مستکبر رحمت و لبخند!

ما مردم مؤمن انقلابی که در طول حکمرانی دولت یازدهم به طور دائمی مورد عنایت انواع توهین‌ها و افتراها قرار گرفتیم، صبر پیشه کرده بودیم و خویشتن‌داری می‌کردیم. هر چند بارها ایشان از نیروهای انقلاب شکایت کرده و معاونت حقوقی رئیس جمهور، از پرکارترین سازمان های کشور در این چهار سال بود، و جالب آن که عمدتا هم در کارزارهای حقوقی دست خالی بازگشتند. در مقابل، انقلابیون بارها آماده اقدام حقوقی در مقابل رئیس جمهور حقوقدان شده بودند، اما هر بار با خواهش‌ها و دعوت کردن بیشتر به صبر انقلابی روبرو می‌شدند. لکن این بار ماجرا فرق می‌کند... در این برهه از ایام انتخابات متاسفانه شاهد تداوم همان هتاکی ها و اتهام‌ها هستیم و دست پیش هم گرفته‌اند و دست به شکایتهای بی‌مبنا و نمایشی از نیروهای انقلاب هم برده اند!

مردم عزیز انقلابی ایران که دلواپس دو قید «مردم‌سالاری» و «اسلامیت» جمهوری اسلامی هستید برای بازگرداندن وزانت و جایگاه رفیع ریاست جمهوری به شأن واقعی خود به این پویش پیوسته و شکایتهای خود از رئیس جمهور را به دستگاه قضا برسانید. اساسا شکایت به دستگاه قضا برای زمانی است که مجاری حل دعوا از مسیرهای مسالمت‌آمیز خارج شده و نیاز به ورود قوه قضائیه است. مماشات با چنین رئیس‌جمهوری که جز به توهین و افترا با منتقدین برخورد نمی‌کند کافی است و چاره‌ای دیگر جز شکایت باقی نمانده است؛ بلکه استمساک به قوانین کیفری بتواند احقاق حقوق ملت را بکند.

تذکر:
البته شایسته بود که پیش از اینها دادستان محترم کل کشور به عنوان مدعی العموم وارد شده و احقاق حقوق ملت در چهارچوب حقوق شهروندی را بکند تا مردم خود دست به کار شکایت نشوند. ما جوانان مؤمن انقلابی خواستار ورود هر چه سریعتر دادستان کل کشور به این موضوع و جبران مافات هستیم.

إن شاء الله
و من الله التوفیق

بیش از ۳۵ مورد تقابل دیدگاه های حسن روحانی با امام خامنه ای و فهرست توهین های رئیس جمهور به منتقدین

بیانیه
🔻سیاست در غرب مبتنی بر تئوری بازی‌ها این‌گونه است که مردم مابین دو گروه اصلی آبی و قرمز پاس‌کاری می‌شوند. اما میدان سیاست تنها همین یک مسیر را پیش روی خود نمی‌بیند. در حوزه‌ی تلقی دینی، نماد و معیار سیاست، الگوی زمین بازی دو حزبی نیست بلکه «تنوره‌ی کوه آتشفشان» است.
🔻دین، جاده‌ای‌ست از دنیا به آخرت که انبیا(ص) آن را بنا کردند. این جاده دارای گاردریل‌هایی‌ است که اگر از آن عبور کنیم، سقوط می‌کنیم. این گاردریل‌ها همان حدود‌ الهی هستند که فرد مؤمن باید آنها را حفظ کند و با اشراف بر قوانین راهنمایی و رانندگی، تک‌تک حدود را رعایت کند. قوانین این جاده را انبیاء(ص) مبتنی بر وحی الهی وضع کردند. ائمه(ع) و اولیاء الهی حصین و حافظ این گارد ریل‌ها هستند، ایشان همچون دژ تسخیرناپذیر، این حدود الهی را حصن می‌کنند. امام معصوم یا ولی فقیه، در حدود الهی ممحض شده تا آنجا که خودش دیواره‌های آتشفشان می‌شود و به‌گونه‌ای عمل می‌کند که مردم تجسم دین و قرآن را در او ببینند و با نگاه به او از حدود الهی عدول نکنند. به این ترتیب، او هویت مستقلی از خود ندارد. تبعیت کامل از یک ولی فقیه، این امکان را برای ما به وجود می‌آورد که از حدود الهی تجاوز نکنیم. این نوع حکومت، از ثبات بسیار بالایی برخوردار است.
🔻در جامعه‌ی دینی، افراد هر لحظه در حال آزمایش هستند. فتنه‌ها و آزمایش‌های الهی، فوران آتشفشان ایجاد می‌کند؛ اگر کسی حدود الهی را برنتابد و از آن طغیان کند، از آتشفشان بیرون می‌ریزد. هر قدر ریزش‌ها در حکومت دینی بیشتر باشد، دامنه‌های این قله‌ی آتشفشان قطورتر می‌شود.
🔻بعد از آنکه مواد مذاب، پر سر و صدا و همراه با غبار و دود فراوان به بیرون ریخته و در دامنه سرازیر می‌شوند، آرام آرام سرد شده و خاموش می‌شوند؛ دیگر امکان بازگشت به داخل کوه را ندارند. این‌گونه است که به میان آوردن سخن از آشتی ملی بی‌فایده است؛ زیرا این افراد دیگر مردود شدند و از دهانه آتشفشان به بیرون پرتاب شده‌اند. طغیان دسته‌جمعی بسیاری از گروه‌های چپ و راست در سال ۸۸ حاصل کینه‌ی چندین ساله‌شان از ولی فقیه بود که همواره طی سال‌های گذشته مقابل برنتافتن حدود الهی و زیاده‌خواهی‌های این گروه‌ها محکم ایستاده بود.
🔻مدل حکومت دینی، توحیدی‌ست؛ همچون بدن انسان که توحیدی خلق شده است به گونه‌ای که یک جسم سالم، هرگونه غذای ناسالم را برمی‌گرداند و در اصطلاح قِی می‌کند. پس یک حکومت دینی نیز ناخالصی‌های خود را از تنوره‌ی آتشفشان به بیرون می‌ریزد.

♦️توسعه سیاسی مسطح در تمامی کشورها حاصل هم‌گرایی و واگرایی احزاب و گروه‌های سیاسی باهم است. در ایران، این توسعه‌ی سیاسی، یعنی هم‌گرایی یا واگرایی احزاب و گروه‌ها باهم در نسبت با حدود الهی است. به همین جهت ریزش‌ها در ایران قابل توجه است؛ البته رویش‌ها به مراتب بیشتر هستند. با توسعه‌ی سیاسی مسطح، شادابی سیاسی، تنوع و گردش نخبگان صورت می‌پذیرد. واگرایی در ساختار حکومت دینی تا جایی پذیرفته است که به تقابل با اصل نظام نرسد. برای حکومت دینی همواره سه گروه به تقابل با نظام می‌رسند.
این سه گروه کسانی هستند که طغیان کرده و مقابل حکومت می‌ایستند: 🔻ناکثین: (طلحه و زبیر) پیمان بستند ولی شکستند. این گروه با نظام تقابل می‌کنند. 🔻قاسطین: (معاویه) از ابتدا پیمان نبستند لذا از ابتدا نیز تقابل می‌کنند. 🔻مارقین: (خوارج) پیمان بستند اما از امام خود عبور کردند. این گروه از نظام عبور می‌کنند.
♦️در عرصه‌ی سیاسی و در سطح کلان حاکمیت، اختلاف نظر در بین مسئولان، طبیعی و ممدوح است، اما بدون حدومرز نیست. هیچ حکومتی نیست که در بین مسئولان آن اختلاف نظر و رویه نباشد. اختلاف رویه و اختلاف نظر، مادامی که به تقابل بین مسئولان نیانجامیده، ‌طبیعی است. اما هنگامی‌که به تقابل می‌انجامد،‌ نظام سیاسی را از حیث مدیریت،‌ قفل نموده و موجب انسداد مدیریتی می‌گردد و در نتیجه نظام حکومت را ناکارآمد می‌کند.
اختلاف نظر که منتهی به تقابل گردیده باشد،‌ در سه حوزه نمایان می‌شود:
۱- اختلاف نظر و سلیقه،‌ در رویه مدیریتی. این اختلاف که به تقابل رویه‌های مدیریتی می‌انجامد،‌ توسط نهادهای گوناگون قانون‌گذار، سیاست‌گذار، نظارتی یا مشورتی در سطح حکومت،‌ امکان اصلاح و رفع دارد، تا این‌که اصطکاک مدیریتی حاصل از آن را در سطوح مختلف مدیریت، ‌به حداقل برساند.
۲- اختلاف استراتژیک: اختلاف نظر، ‌در سیاست‌گذاری و تصمیم‌سازی، و در طرح‌ریزی یا برنامه‌ریزی‌های ملی. این اختلاف نظر که می‌تواند به تقابل سیاست‌ها، تصمیم‌ها، طرح‌ها و برنامه‌ها منتج گردد، ‌موجب سردرگمی جامعه در تعاطی و تقابل سیاست‌ها و برنامه‌ها می‌شود. آشفتگی در تصمیم‌گیری،‌ به آشفتگی اجتماعی می‌انجامد و از فلج مدیریتی،‌ به فلج اجتماعی می‌رسد و حکومت را ناکارآمد می‌سازد.
این نوع اختلاف نظر در مرتبه نخست از راه اصلاح قوانین عمومی و موضوعی، سپس تمکین تصمیم‌سازان در طرح‌ها به قوانین مربوطه،‌ امکان رفع و اصلاح دارند.
۳- اختلاف ایدئولوژیک: اختلاف نظر، در حوزه‌ی اصول و مبانی اعتقادی آن نظام سیاسی. این اختلاف نظر که می‌تواند به تقابل عقیدتی مسئولان یک کشور منتج شود،‌ ممکن است به استحاله‌ی درونی جامعه و حکومت بینجامد. ازاین‌رو،‌ اختلاف نظر عقیدتی یا ایدئولوژیک خطرناک‌ترین اختلاف دیدگاه‌ سران یک حکومت و کشور محسوب می‌شود.
آسیب‌شناسی پندار و رفتار مسئولان یک حکومت در تقابل آنان با یکدیگر،‌ به سهولت قابل‌بررسی و ارزیابی است. در تقابل استراتژیک یا ایدئولوژیک مسئولان یک حکومت با یکدیگر، شدیدترین ضربه‌ها به پیکر حکومت وارد می‌شود و عظیم‌ترین خسارت‌ها بر بدنه‌ی کشور و جامعه تحمیل می‌شود. درواقع بنیادی‌ترین معضل امنیتی در یک کشور،‌ اختلاف نظر استراتژیک و در مرتبه اولی،‌ اختلاف نظر ایدئولوژیک سران آن کشور است.
این تقابل در پنج سطح کنش‌گران رصد می‌شود: رهبران ـ مدیران استراتژیک ـ ایدئولوگ‌ها ـ استراتژیست‌ها و تصمیم‌سازان ـ قانون‌گذاران.
امروز متأسفانه رئیس‌جمهور دولت یازدهم در بیش از ۳۵ حوزه‌‌ی ایدئولوژیک و استراتژیک دارای تقابل جدی با ولی فقیه است.

کتاب مهندسی سیاسی انقلاب اسلامی

روند توسعه سیاسی مسطح جمهوری اسلامی ایران


در هر جامعه، درگذر ایام هم‌گرایی‌ها و واگرایی‌های سیاسی متعددی بین افراد ـ گروه‌ها ـ احزاب و یا نحله‌های فکری سیاسی پدید می‌آید. هم‌گرایی‌ها یا «تمرکزگراست»، ‌و یا «هم‌وندی» بدون مرکزیت است. واگرایی‌ها نیز یا گریز از مرکز است یا دیگر گریزی است. روند این هم‌گرایی‌ها یا واگرایی‌های سیاسی بخشی از فرآیند ـ پروسه ـ توسعه‌ی سیاسی مسطح در هر جامعه‌ای است. در جمهوری اسلامی ایران نیز هم‌گرایی‌ها و واگرایی‌های متعددی پدید آمده است که موجب پویایی سیاسی جامعه ایرانی از یک‌سو، و سیالیت کنش‌گری سیاسی از سوی دیگر شده است. عامل اساسی هم‌گرایی در جمهوری اسلامی مؤلفه‌ی ولایت‌مداری است، و عامل اصلی واگرایی در جمهوری اسلامی نیز ولایت‌گریزی و مقوله‌ی تقابل مسئولان با ولی امر مسلمین است.

دانلود با کیفیت اصلی (PDF)

دانلود با کیفیت پایین (PDF)
فایل آماده چاپ این تقابل‌ها (PDF) فایل کیفیت بالای این تقابل‌ها (zip)

مراحل و نحوه رسیدگی به شکایت کیفری از رئیس جمهور

بیانیه
«بسم الله الرحمن الرحیم»

"لَقَد أَرسَلنا رُسُلَنا بِالبَيِّناتِ وَأَنزَلنا مَعَهُمُ الكِتابَ وَالميزانَ لِيَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ"
ما رسولان خود را با دلایل روشن فرستادیم، و با آنها کتاب (آسمانی) و میزان (شناسایی حقّ از باطل و قوانین عادلانه) نازل کردیم تا مردم قیام به قسط کنند.
سوره مبارکه الحديد آیه ۲۵

مبتنی بر اصل ۳۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
"دادخواهي حق مسلم هر فرد است و هر كس می تواند به منظور دادخواهي به دادگاه های صالح رجوع نمايد. همه افراد ملت حق دارند اين‌گونه دادگاه ها را در دسترس داشته باشند و هيچ كس را نمی توان از دادگاهی كه به موجب قانون حق مراجعه به آن را دارد منع كرد."

کارکرد اصلی دین قسط است
به این معنا که سهم هر کس باید به او پرداخته شود و قیام به قسط مبتنی بر آیه ۲۵ سوره مبارکه حدید تکلیف همه مردم است. هدف حقوق کیفری نیز تأمین امنیت و عدالت، و منافع افراد و جامعه، از راه پیشگیری از وقوع یا تکرار جرم و نیز اصلاح و درمان مجرمان است.

اقدامات کیفری آخرین راه چاره برای تأدیب و تربیت افراد
نقش قوانين کيفری مبتنی بر موازين شرعی، ريشه كن ساختن فساد و پيشگيری از آلودگی در جامعه اسلامی است. به کار گرفتن شريعت کيفری مزبور تنها در نظام حکومت عادلانه اسلام از جميع جهات و تعميم عدالت اجتماعي آن ممکن می باشد. مقرّرات جزائي اسلام، کيفر را براي نفس مجازات مقرّر نداشته بلکه آن را به عنوان آخرين اقدام در جهت تأديب و تربيت افراد، اصلاح جامعه و از بين بردن تباهی ها مورد نظر قرار داده است. زيرا قبل از توسل به مجازات های سنگين، تأسيسات اخلاقی و حقوقی اسلام بيشتر در جهت بالا بردن سطح آگاهی و فرهنگ و تلاش در رفع نابسامانی های اجتماعی و اقتصادی و سياسی و اخلاقی مردم است. تحقق اين آرمان ها زمينه مساعد برای وقوع جرائم را از بين برده يا به حداقل محدود می کند.

با توجه به اینکه در طی سال های اخیر ملت ایران شاهد ۵۴ مورد توهین نسبت به منتقدان دولت در تریبون های عمومی بودند، لازم است تا به امید تأدیب و تربیت و قدری اصلاح روانی مردم، مراحل قانونی شکایت کیفری از شخص رییس جمهور طی شود.

مرجع صالح شکایت از رییس جمهور بر طبق اصل ۱۴۰ قانون اساسی
"رسیدگی به اتهام رئیس جمهور و معاونان او و وزیران در مورد جرائم عادی با اطلاع مجلس شورای اسلامی در دادگاه های عمومی دادگستری انجام می شود."
همچنین در ماده ۱۹ قانون تعیین حدود وظایف و اختیارات و مسئولیت های ریاست جمهوری اسلامی ایران آمده است: "‌رسیدگی به اتهامات مربوط به تخلفات در رابطه با وظایف و اختیارات رییس جمهور در صلاحیت دیوان عالی کشور است و در جرایم‌ عادی از طریق دادگاه های عمومی دادگستری تهران و با اطلاع مجلس صورت می‌گیرد."
‌"تبصره - در هر کدام از اتهامات نامبرده رسیدگی مستقیماً به وسیله دادگاه انجام گرفته و دادسرا حق دخالت ندارد."
مبتنی بر ماده ۳۰۷ قانون آیین دادرسی کیفری (اصلاحی ۱۳۹۴/۳/۲۴) - رسیدگی به اتهامات رؤسای قوای سه‏ گانه و معاونان و مشاوران آنان، رئیس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعضای شورای نگهبان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، وزیران و معاونان وزیران، دارندگان پایه قضائی، رئیس و دادستان دیوان محاسبات، سفیران، استانداران، فرمانداران مراکز استان و جرائم عمومی افسران نظامی و انتظامی از درجه سرتیپ و بالاتر یا دارای درجه سرتیپ دومی شاغل در محل های سرلشکری یا فرماندهی تیپ مستقل، حسب مورد، در صلاحیت دادگاه‌های کیفری تهران است، مگر آنکه رسیدگی به این جرائم به موجب قوانین خاص در صلاحیت مراجع دیگری باشد.
بنابر این رسیدگی به جرائم رئیس جمهور در صلاحیت دادگاه های کیفری استان تهران می باشد و با توجه به نوع عنوان مجرمانه حسب مورد بر طبق ماده ۲۹۴ قانون آیین دادرسی کیفری در دادگاه های کیفری یک یا دو یا نظامی یا انقلاب تهران رسیدگی می شود نه لزوما دادگاه کیفری یک. استثناء قسمت اخیر ماده ۳۰۷ را قانون گذار برای موارد خاص، نظیر صلاحیت دادگاه های ویژه روحانیت پیش بینی نموده است که اصولا خارج از دادگاه های کیفری احصاء شده و تابع آیین نامه خاص هستند.

راهنمای تنظیم شکوائیه و اقامه دعوای کیفری:
برای شکایت در مراجع کیفری فرد شاکی اقدام به تنظیم شکوائیه نموده و به مرجع صالح تقدیم می دارد.

در متن شکواییه ثبت موارد زیر الزامی است:
- مشخصات شاکی: نام، نام خانوادگی، نام پدر و نشانی دقیق شاکی
- مشخصات مشتکی عنه: مشخصات و نشانی مشتکی عنه (متهم: رئیس جمهور) یا مظنون
- موضوع شکایت (عنوان مجرمانه: توهین، تهمت و افترا، نشر اکاذیب) با ذکر تاریخ و محل وقوع جرم
- شرح شکایت
- دلایل
- ضمیمه های لازم

هزینه دادرسی
برای دعاوی کیفری (دعاوی مشخص) - به غیر از دعاوی مربوط به چک بلامحل - هزینه ابطال تمبر برای تقدیم شکواییه ۵۰۰۰۰ ریال یعنی پنج هزار تومان است.

1,977 دیدگاه در “پویش فراگیر شکایت از رئیس جمهور حسن روحانی

 1. غرب زدگی اصلاح طلب ها چیز جدیدی نیست ولی این بار دوربین در تمام زاویه ها وجود داشت و ثبت تاریخ کرد ،این عکس خیلی حرف و معنی دارد. دقیقا مظفرالدین شاه و هوادارنش همین رویه را داشتند ،مملکت را حراج کردند در حالی که ملت از فقر زجر میکشیدن. دولت غرب زده و خود باخته

 2. ظریف از خودت شرم نکردی با قاتل ۵۰۰ ایرانی و قاتل مردم یمن ،سوریه ،عراق دست دوستی دراز کردی و لبخند زدید ،مملکت رو با همین لبخندو دست به باد دادید ، قول جزایر یا اهواز رو دادید برای پایداری دوستی بیشتر ، بقولی گفتگوی تمدن ها ،خاک بر سر ایران که یک شومن شده وزیر خارجه که فقط دست بخشش به بیگانه دارد. به دوران حقارت قاجار خوش امدید

 3. قرآن خط کش ها و آیاتی دارد که معصومین فرموده اند حتی سخنی را که از ما روایت می شود آن سخن را با آن خطکشها بسنجید اگر مطابق بود عمل کنید و اگر نبود بندازید دور. این از روایات رسیده از معصوم که باید اینگونه عمل کرد حال با حرف های روحانی چطور باید عمل کرد؟ کدام حرف و عمل روحانی و دولتش با آیات قرآن می خواند؟ آیا شایسته است که چنین فردی رئیس جمهور کشوری باشد که حکومتش جمهوری اسلامی است و سعی در پیمودن راهی دارد که اسلام فرارویش قرار داده است؟

 4. احمد از شیراز
  شب و روز هشت سال دفاع مقدس و خون شهیدان این مملکت رو با برنامه پلیدی که خودت و کابینه ات داشت به نام توافق هسته ای که بهتر بگم عقب نشینی خفت بار ، بر باد دادی و مردم مملکت رو سرخورده کردید.
  امیدوارم خدا از روی زمین پاکتون کنه و مردم یه نفس خوش بکشن.
  مرگ بر خاین و خیانت کار

 5. دلم می سوزه که می بینم مردم با انتخاب اشتباهشون باز هم چهار سال دیگه سازندگی و پیشرفت مملکت رو عقب انداختند . حیف سرمایه های این مملکت که خرج بریز و بپاش و تجملگرایی میشه . حیف پولهای مردم در بانک و بورس و بیمه که به جای سازندگی و پیشرفت ، خرج ایجاد تورم و بدبخت کردن مردم میشه . یه مشت گرگ که فکر میکنند عمر نوح خواهند داشت به جون مردم افتادند و چپاول می کنند . تنها دلخوشیمون اینه که خیلی زود ، زودتراز اونچه که فکرش رو بکنند مرگ سراغشون میاد و جز گناه و عذاب این چپاول چیزی نصیبشون نمیشه

 6. به حق امام رضا که به جهنم بری با این مملکت داریت وقتی از عهدت بر نمیاد چرا رییس جمهور شدی تو که از عهده چند نفر سهام دار کلان موسسه مالی بر نمیای چطور میخوای حق ایران رو از کشورهای ابر قدرت بگیری

 7. حقوق بازنشستگان فولاد را چرا تدبیر نمی کنید بابا بعد یک عمر بدبختی در صنعت سخت فولاد باید گدائی کنیم ول کنید حرفهای صد من یک غاز را . آه و دعای مظلوم بلند شد به زمین سخت می خورید

 8. روحانی باید عزل شود
  ۳ سال است در پدیده پولم را خورده دولت تدبیر چرا کسی جوابگو نیست مقام معظم رهبری ب دولت عید امسال مرتبط با حل بحران پدیده شاندیز گوش زد کرد اما باز هم این دولت بی تدبیر ناکارآمد ساکت ماند! روحانی باید عزل شود

 9. من که از رییس جمهور دروغ از انواع مختلف اقتصادی ونظامی وسیاسی واخلاقی شنیدیم
  اقتصادی:من کی گفتم تو ۱۰۰ روز فلان میکنم در صورتی فایل تصویری اش توی صدا وسیما وهمه سایتها هستش که گفته تو ۱۰۰ روز اول تحول وکن فیکون میکنم بعد تو روز روشن دروغ میگه
  دفاعی ونظانی: بودجه دفاعی ونظامی رو کم کرده ومیگه خیلی زیاد کردم
  سیاسی : دروغ وتهمتهای او به همه مخالفانش
  اخلاقی : دادن نسبت احمق وبی شعور و… به مردم انقلابی ایران

 10. معلوم نیست روحانی رئیس جمهور ایرانه یا رئیسی
  هرچی روحانی و اصلاح طلب ها میگفتند اگه رئیسی بیاد فلان میشه ………………………….الان شده

  1. اقای روحانی خوب بلدی مخ مردم روبزنی کلیدتو چیکارکردی .قراربو کلیدت قفل مشکلات مردم رو باز کنه .مشکلی ک حل نشددرد به دردمون هم اضافه شد .هرسال میگیم قربون پارسال دولت تدبیر وامید.مامردم بدبخت فلاکت زده چ گناهی کردیم. هی میگین السعود بدن وفلانن وبهمانن.ولی همون ال سعود دارن مردم داری میکنن مردمش بی نیازن .شما ک دم از خوبی میزنید واقعا فلاکت مردم رو نمی بینید وگوشتوون صدای اه وناله مردم رو نمیشنوه. هیچ کاری ک برامون نکردیدپولمون هم به غارت رفت .یکبارم ک شده این کلیدتو یه استفاده ای ازش بکن شاید توی تاریخ اسلام ازین کلیدت نامی ب نیکی ببرن .مث عصای موسی .یکم مردم داری کنید وای ب روزی ک مردم یک ملت از سران حکومت دل سرد بشن .

 11. بنده خدا تویی که به اسم و رسمت هم رحم نکردی تویی که به لباست هم رحم نکردی و رفتی انگلیس برای فرا گرفتن درس نزد شیطان کبیر .انگلیس توییکه به سپاه رحم نکردی به انرژی هسته ای رحم نکردی از تو بر می اید که به نان فرزند من که هنوز به دنیا نیامده و۲هفته دیگه تازه متولد میشه رحم نکنی ما تو مملکتی که تو رییس جمهورش هستی از بانک وام گرفتیم تو همین مملکت سپردیمش به یه بانک دیگه تا کمی از سودش رو جبران کنه اما به دستور رییس بانک مرکزی کل سپرده ما از دست رفت ولی کل وام و سود وامی که ما گرفتیم پا برجاست از خدا میخوام به حق طفل معصومم بیچارت کنه که ما رو بیچاره کردی

 12. سلام روحانی رئیس جمهور ایران به ظاهر جمهوری اسلامی
  من از دولت شما نمیگذرم که چه به روز من و امسال من آوردید من رو اجاره نشین کردید با این موسسات مالیتون (وحدت سابق که همان ارمان) مال هر دولتی بوده چرا در دولت یازدهم درستش نکردی من و خانواده من از تو و زیردستانتون نمیگذریم که خانواده منو به روز سیاه نشوندی یه روز به قول آقای سیف در آینده نزدیک امسال شماها رو به روز سیاه مینشانیم.

 13. سلام روحانی رئیس جمهور ایران به ظاهر جمهوری اسلامی
  من از دولت شما نمیگذرم که چه به روز من و امسال من آوردید من رو اجاره نشین کردید با این موسسات مالیتون (وحدت سابق که همان ارمان) مال هر دولتی بوده چرا در دولت یازدهم درستش نکردی من و خانواده من از تو و زیردستانتون نمیگذریم که خانواده منو به روز سیاه نشوندی یه روز به قول آقای سیف در آینده نزدیک امسال شماها رو به روز سیاه می نشانیم.

 14. مجازات مسئولین در نظام اسلامی به اندازه ضریب نفوذ آنهاست یعنی یک خطای رئیس جمهور ضرب در هشتاد میلیون می شود، بنابراین باید بیشترین نظارت و اشد مجازات برای آنها باشد.

 15. باید یک تبصره به قانون اساسی اضافه شود که اگرهرروحانی یا اقوام نزدیکش مرتکب جرم شوند خلع لباسش کنند چون این لباس پیامبر ص….. است و حرمت دارد شخصی که این لباس را میپوشد باید دشمن ظالمان باشد پس آقای روحانی چرا با ظلمی که بانک مرکزی نسبت به سپرده گذاران مظلوم کاسپین روا داشته برخورد نمی کنی مرگ برظالم.

 16. به نظر من باید درقانون اساسی یک تبصره اضافه شود که اگر هرروحانی ویا اقوام نزدیکش مرتکب جرم شوند خلع لباسش کنند چون این لباس پیامبر ص … است ونشان از مقابله با ظالمین را دارد پس وظیفه آقای روحانی است که با ظلم بزرگ بانک مرکزی نسبت به سپرده گذاران مظلوم کاسپین برخورد کند.

 17. سلام آقای دولت تدبیر و امید،هیچکس ازت خيری ندید،کلیدت کو؟ چنان گندی به زندگی من زدی که با آب هیچ کارواشی شسته نمیشه،اعتماد به نفسی هم داری که اصلا انگار ندیدی چقدر از مردم زندگیشون رفت هوا توی موسسه مجاز کاسپین،من از تو جوونترم انشاالله آخر عاقبتت رو مثل خلخالی ها میبینم و از این دنیا میرم.

 18. سلام
  فرمودید اگر حق یک ایرانی در کره ماه هم ضایع شود حقش را می گیرم ما در کره ماه نیستیم ما مردم ایران و سپرده گذاران موسسه وحدت هستیم به فریادشان برسید

 19. هر روز داریم بدبخت تر میشیم ، هر روز داریم بیشتر فرو میریم.
  مرگ بر سیف ، مرگ بر روحانی ، مرگ براین دولت مردم فریب ، انشاالله به سرنوشت بنی صدر دچار بشی بی شرف ، سپرده های مردم را نابود کردی آشغال

  1. روحانی رای بهت دادیم که نونمون رواز سرسفره هامون بدزدن .چراسکوت کردی ما سگت نیستیم مردمی هستیم ک باید تاوان اشتباهات بزرگترامون رو بدیم .مردمی هستیم که تا جنگ میشه بایدسینه سپرکنیم شما بی حمایت مردم هیچ هستین وای به روزی که مردم متنفربشن ازحکومت پول ماروازین نامردا بگیر

 20. مرگ بر سیف ، مرگ بر روحانی ، مرگ براین دولت مردم فریب ، انشاالله به سرنوشت بنی صدر دچار بشی بی شرف ، سپرده های مردم را نابود کردی آشغال

 21. مردم خوزستان از بی تدبیری سیف بیچاره شدن.کی میخوای دست از سر چشم و گوش خودت برداری و ببینیشون؟؟؟سپرده گزار آرمان وحدت

 22. سلام.من یک فرهنگی هستم که با قرض و وام مقداری پول جمع کردم و برای آینده خو دو خانواده ام در تعاونی وحدت سپرده گزاری کردم.آیا سزاورا است همچین برخوردی با مردم مملکت شود؟چرا کسی این همه اعتراض را نمیبیند ؟؟؟؟!!!چرا اعتراض مردم فلسطین دیده میشود ……خدایا داد مارا از حاکمان ظالم بگیر.آمین

 23. ننگ بر این دولت مردم فریب،،مقامات همه خودشونو زدن به اون راه ،چی پشت پرده هست که تکلیف پول سپرده گذاران ارمان وحدت حل نمیشه ،حتی ازش ااسمی هم نمیبرن چرا خودتونو دشمن شاد میکنید ،ما همونایی هستیم که شهید دادیم برای ناموسو مالمون الان چرا باید از هم وطن خنجر بخوریم ما به این دولت اعتماد کردیم سرمایمونو سپردیم ،،مشکل ما حل نشه اهواز قیامت میشه نصف هزینه های کشور از استان ما تامین میشه بعد شما مارو اینطوری نابود میکنید ؟؟؟؟؟سزاوار نیس

 24. متاسفم واسه این دولت یکی از یکی دزدتر اخه چرا از مردم بیچاره دزدی میکنید شما میدونید ماچقدر بدبختی کشیدیم تا این پولارو بدست آوردیم نه اخه ازکجا باید بدونید کیفتون کوک شکمتون سیر الانم میدونم فایده ای نداره بگم منم از مالباختگان موسسه آرمان وحدت هستم کیه که توجه کنه سواره از پیاده خبر نداره خدا ازتون نگذره

 25. ما كه هوا نداريم … ولي هواتو داريم

  ما مردم خوزستانيم كه همه اومديم برات راي داديم كه بشكنه دستم اگر يكبار ديگه به شما و امسالتون راي بدم

  پول مردم را پس بديد اخر عاقبت نداره اين كارتون

  #تعاوني وحدت

  1. ما خونمون رو فروختیم گذاشتیم موسسه آرمان که یه خرجی بگیریم فقط بتونیم زندگی کنیم چرا همه دزدن عدالت علی کجا رفت چرا از خدا نمیترسید .شما با رای همین مردم روی اون صندلی نشستی

 26. سلام اقای دکترروحانی ریس جمهورمحترم بنده ریس اجرائیات انتخابات شما درشهرستان رومشکان بودم وخودم هم الان ریس شورای شهرهستم چراکارموسسه ارمان تعاونی وحدت درست نمی کنید ایا ما اشتباه کردیم نزدیک ۱۶هزاررای به شما دادیم

 27. روحانی خوب گوش کن. من از طرفدارای پر و پا قرصت بودم تا همین دو روز بعد از انتخابات. کلی برات تبلیغ کردم و حرص و جوش خوردم تا نزارم کسی دیگه رییس جمهور بشه. اما درست دو روز بعد از انتخابات ازت متنفر شدم و فهمیدم همش دروغ می گفتی. می دونی چرا؟ چون پولهایی که قرار بود شهریور باهاشون خرج و مخارج زندگی و ازدواجم و بدم و بلوکه کردید و به خاک سیاه نشوندیدمون. ازدواجم کنسل شد خدا ازت نمی گذره مطمئن باش. تو جهنم میبینمت. دزدی شاخ و دم نداره…..

 28. با سلام من همه دار وندارم یه مقدار پس انداز بود که باسود آن زندگی بخور نمیری داشتم بخدا قسم الان ۳ ماهه که موسسه آرمان پول ما رو پرداخت نکرده به مشکل بر خوردم راهی برام نمونده بجز خودکشی.به همه جا هم پناه بردم ولی کسی کاری برام نکرده.لعنت به این دولت فاسد

 29. سلام بنده یکی از مال باختگان آرمان هستم بنده تمام سرمایه زندگی خودرا در این موسسه گذاشته ام و با این وضعیت تمام زندگی منه کارگر به فنا رفته و برای نان شب لنگ مانده ام و دیگر توانایی پرداخت کرایه خانه را ندارم و کلی مشکلات دیگر. بنده عاجزانه از شما تقاضامندم به این مسئله رسیدگی بفرمائید چون تمام امید ما به شما و امسال شماست

 30. جناب روحانی..شما که هر مشکلی را گردن احمدی نژاد میندازید.کاری شما کردید روی هر جنایتکاری راسفیدگردید …برجامتان توی سرمان بخورد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پول ماراپس بده…ماکه مثل برادر دردتان نیستیم تنها سرمایه ما توی موسسه وحدت بود…خانه خراب مان کردید…خداازتون نگذره …تمام وقتتان صرف لا پوشاندی افتخارات برادرتان میشود معلومه واسه ملت وقت ندارید..متاسفم بهت رای دادم.تو رای ما را باخدعه دزدی…مرگ براین دولت دزد واختلاسگر

 31. بسمه تعالي،با عرض سلام و ادب و احترام،اينجانب از مالباختگان موسسه آرمان وحدت هستم و تمام زندگيم فلج شده،جناب آقاي رئيس جمهور ما مردم بدبخت چه گناهي كرديم كه پول يك عمر زحمت كشي خود را سپرده كنيم بعد با اين همه تورم و بيكاري در جامعه براي گرفتن اصل پول خودمان دچار گرفتاري شويم،من عدم رضايت و شكايت خود را از دولت روحاني اعلام ميدارم،….

 32. حقوق بازنشستگان معادن و فولاد را پرداخت نکردند قسط داریم دیرکرد خورده بدبختی داریم با سن بالا و مریضی خانه نشینی نمی دونیم پیش زن و بچه چکار کنیم

پاسخ دهید