پویش فراگیر شکایت از رئیس جمهور
پویش فراگیر
شکایت از رئیس جمهور
حسن روحانی
تعداد امضاء‌ها تا این لحظه ۳۰,۵۸۱
۰  امضاء
۰  نظر
۰  بازدید
امضاء الکترونیکی
رای شما ثبت شد
اطلاعات شما ثبت شد
بیانیه
بسم الله الرحمن الرحیم
مردم مؤمن و انقلابی ایران
ریاست جمهوری عالی ترین مقام کشور پس از رهبر انقلاب است که وظیفه اجرای قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را دارد. مبتنی بر حقوق شهروندی هر کس از آحاد مردم می تواند نظر خود در مورد این قوه اجرایی و شخص رئیس جمهور را داشته و آن را اظهار نماید - البته خط قرمز آن قطعا توهین و افترا است - شخص رئیس جمهور نیز موظف است از خود متانت و وقار به خرج داده و با سعه صدر و توأمان با چهره ای رحمانی به این نظرات و انتقادات توجه کند. حتی اگر به نظر او این انتقادات صائب هم نباشند حق ندارد به منتقدین توهین کند. از قرآن کریم آموخته‌ایم که رؤسای جامعه باید نسبت به ملت خود رحمت سایه‌گستر داشته باشند و در مقابل، نسبت به دشمنان ملت مؤمن، غیظ و غلظت انقلابی. اما درست برعکس در این چهار سال، آقای روحانی نسبت به منتقدین و دلسوزان نظام غیظ و غلظت به خرج می‌دادند و نسبت به دشمنان مستکبر رحمت و لبخند!

ما مردم مؤمن انقلابی که در طول حکمرانی دولت یازدهم به طور دائمی مورد عنایت انواع توهین‌ها و افتراها قرار گرفتیم، صبر پیشه کرده بودیم و خویشتن‌داری می‌کردیم. هر چند بارها ایشان از نیروهای انقلاب شکایت کرده و معاونت حقوقی رئیس جمهور، از پرکارترین سازمان های کشور در این چهار سال بود، و جالب آن که عمدتا هم در کارزارهای حقوقی دست خالی بازگشتند. در مقابل، انقلابیون بارها آماده اقدام حقوقی در مقابل رئیس جمهور حقوقدان شده بودند، اما هر بار با خواهش‌ها و دعوت کردن بیشتر به صبر انقلابی روبرو می‌شدند. لکن این بار ماجرا فرق می‌کند... در این برهه از ایام انتخابات متاسفانه شاهد تداوم همان هتاکی ها و اتهام‌ها هستیم و دست پیش هم گرفته‌اند و دست به شکایتهای بی‌مبنا و نمایشی از نیروهای انقلاب هم برده اند!

مردم عزیز انقلابی ایران که دلواپس دو قید «مردم‌سالاری» و «اسلامیت» جمهوری اسلامی هستید برای بازگرداندن وزانت و جایگاه رفیع ریاست جمهوری به شأن واقعی خود به این پویش پیوسته و شکایتهای خود از رئیس جمهور را به دستگاه قضا برسانید. اساسا شکایت به دستگاه قضا برای زمانی است که مجاری حل دعوا از مسیرهای مسالمت‌آمیز خارج شده و نیاز به ورود قوه قضائیه است. مماشات با چنین رئیس‌جمهوری که جز به توهین و افترا با منتقدین برخورد نمی‌کند کافی است و چاره‌ای دیگر جز شکایت باقی نمانده است؛ بلکه استمساک به قوانین کیفری بتواند احقاق حقوق ملت را بکند.

تذکر:
البته شایسته بود که پیش از اینها دادستان محترم کل کشور به عنوان مدعی العموم وارد شده و احقاق حقوق ملت در چهارچوب حقوق شهروندی را بکند تا مردم خود دست به کار شکایت نشوند. ما جوانان مؤمن انقلابی خواستار ورود هر چه سریعتر دادستان کل کشور به این موضوع و جبران مافات هستیم.

إن شاء الله
و من الله التوفیق

بیش از ۳۵ مورد تقابل دیدگاه های حسن روحانی با امام خامنه ای و فهرست توهین های رئیس جمهور به منتقدین

بیانیه
🔻سیاست در غرب مبتنی بر تئوری بازی‌ها این‌گونه است که مردم مابین دو گروه اصلی آبی و قرمز پاس‌کاری می‌شوند. اما میدان سیاست تنها همین یک مسیر را پیش روی خود نمی‌بیند. در حوزه‌ی تلقی دینی، نماد و معیار سیاست، الگوی زمین بازی دو حزبی نیست بلکه «تنوره‌ی کوه آتشفشان» است.
🔻دین، جاده‌ای‌ست از دنیا به آخرت که انبیا(ص) آن را بنا کردند. این جاده دارای گاردریل‌هایی‌ است که اگر از آن عبور کنیم، سقوط می‌کنیم. این گاردریل‌ها همان حدود‌ الهی هستند که فرد مؤمن باید آنها را حفظ کند و با اشراف بر قوانین راهنمایی و رانندگی، تک‌تک حدود را رعایت کند. قوانین این جاده را انبیاء(ص) مبتنی بر وحی الهی وضع کردند. ائمه(ع) و اولیاء الهی حصین و حافظ این گارد ریل‌ها هستند، ایشان همچون دژ تسخیرناپذیر، این حدود الهی را حصن می‌کنند. امام معصوم یا ولی فقیه، در حدود الهی ممحض شده تا آنجا که خودش دیواره‌های آتشفشان می‌شود و به‌گونه‌ای عمل می‌کند که مردم تجسم دین و قرآن را در او ببینند و با نگاه به او از حدود الهی عدول نکنند. به این ترتیب، او هویت مستقلی از خود ندارد. تبعیت کامل از یک ولی فقیه، این امکان را برای ما به وجود می‌آورد که از حدود الهی تجاوز نکنیم. این نوع حکومت، از ثبات بسیار بالایی برخوردار است.
🔻در جامعه‌ی دینی، افراد هر لحظه در حال آزمایش هستند. فتنه‌ها و آزمایش‌های الهی، فوران آتشفشان ایجاد می‌کند؛ اگر کسی حدود الهی را برنتابد و از آن طغیان کند، از آتشفشان بیرون می‌ریزد. هر قدر ریزش‌ها در حکومت دینی بیشتر باشد، دامنه‌های این قله‌ی آتشفشان قطورتر می‌شود.
🔻بعد از آنکه مواد مذاب، پر سر و صدا و همراه با غبار و دود فراوان به بیرون ریخته و در دامنه سرازیر می‌شوند، آرام آرام سرد شده و خاموش می‌شوند؛ دیگر امکان بازگشت به داخل کوه را ندارند. این‌گونه است که به میان آوردن سخن از آشتی ملی بی‌فایده است؛ زیرا این افراد دیگر مردود شدند و از دهانه آتشفشان به بیرون پرتاب شده‌اند. طغیان دسته‌جمعی بسیاری از گروه‌های چپ و راست در سال ۸۸ حاصل کینه‌ی چندین ساله‌شان از ولی فقیه بود که همواره طی سال‌های گذشته مقابل برنتافتن حدود الهی و زیاده‌خواهی‌های این گروه‌ها محکم ایستاده بود.
🔻مدل حکومت دینی، توحیدی‌ست؛ همچون بدن انسان که توحیدی خلق شده است به گونه‌ای که یک جسم سالم، هرگونه غذای ناسالم را برمی‌گرداند و در اصطلاح قِی می‌کند. پس یک حکومت دینی نیز ناخالصی‌های خود را از تنوره‌ی آتشفشان به بیرون می‌ریزد.

♦️توسعه سیاسی مسطح در تمامی کشورها حاصل هم‌گرایی و واگرایی احزاب و گروه‌های سیاسی باهم است. در ایران، این توسعه‌ی سیاسی، یعنی هم‌گرایی یا واگرایی احزاب و گروه‌ها باهم در نسبت با حدود الهی است. به همین جهت ریزش‌ها در ایران قابل توجه است؛ البته رویش‌ها به مراتب بیشتر هستند. با توسعه‌ی سیاسی مسطح، شادابی سیاسی، تنوع و گردش نخبگان صورت می‌پذیرد. واگرایی در ساختار حکومت دینی تا جایی پذیرفته است که به تقابل با اصل نظام نرسد. برای حکومت دینی همواره سه گروه به تقابل با نظام می‌رسند.
این سه گروه کسانی هستند که طغیان کرده و مقابل حکومت می‌ایستند: 🔻ناکثین: (طلحه و زبیر) پیمان بستند ولی شکستند. این گروه با نظام تقابل می‌کنند. 🔻قاسطین: (معاویه) از ابتدا پیمان نبستند لذا از ابتدا نیز تقابل می‌کنند. 🔻مارقین: (خوارج) پیمان بستند اما از امام خود عبور کردند. این گروه از نظام عبور می‌کنند.
♦️در عرصه‌ی سیاسی و در سطح کلان حاکمیت، اختلاف نظر در بین مسئولان، طبیعی و ممدوح است، اما بدون حدومرز نیست. هیچ حکومتی نیست که در بین مسئولان آن اختلاف نظر و رویه نباشد. اختلاف رویه و اختلاف نظر، مادامی که به تقابل بین مسئولان نیانجامیده، ‌طبیعی است. اما هنگامی‌که به تقابل می‌انجامد،‌ نظام سیاسی را از حیث مدیریت،‌ قفل نموده و موجب انسداد مدیریتی می‌گردد و در نتیجه نظام حکومت را ناکارآمد می‌کند.
اختلاف نظر که منتهی به تقابل گردیده باشد،‌ در سه حوزه نمایان می‌شود:
۱- اختلاف نظر و سلیقه،‌ در رویه مدیریتی. این اختلاف که به تقابل رویه‌های مدیریتی می‌انجامد،‌ توسط نهادهای گوناگون قانون‌گذار، سیاست‌گذار، نظارتی یا مشورتی در سطح حکومت،‌ امکان اصلاح و رفع دارد، تا این‌که اصطکاک مدیریتی حاصل از آن را در سطوح مختلف مدیریت، ‌به حداقل برساند.
۲- اختلاف استراتژیک: اختلاف نظر، ‌در سیاست‌گذاری و تصمیم‌سازی، و در طرح‌ریزی یا برنامه‌ریزی‌های ملی. این اختلاف نظر که می‌تواند به تقابل سیاست‌ها، تصمیم‌ها، طرح‌ها و برنامه‌ها منتج گردد، ‌موجب سردرگمی جامعه در تعاطی و تقابل سیاست‌ها و برنامه‌ها می‌شود. آشفتگی در تصمیم‌گیری،‌ به آشفتگی اجتماعی می‌انجامد و از فلج مدیریتی،‌ به فلج اجتماعی می‌رسد و حکومت را ناکارآمد می‌سازد.
این نوع اختلاف نظر در مرتبه نخست از راه اصلاح قوانین عمومی و موضوعی، سپس تمکین تصمیم‌سازان در طرح‌ها به قوانین مربوطه،‌ امکان رفع و اصلاح دارند.
۳- اختلاف ایدئولوژیک: اختلاف نظر، در حوزه‌ی اصول و مبانی اعتقادی آن نظام سیاسی. این اختلاف نظر که می‌تواند به تقابل عقیدتی مسئولان یک کشور منتج شود،‌ ممکن است به استحاله‌ی درونی جامعه و حکومت بینجامد. ازاین‌رو،‌ اختلاف نظر عقیدتی یا ایدئولوژیک خطرناک‌ترین اختلاف دیدگاه‌ سران یک حکومت و کشور محسوب می‌شود.
آسیب‌شناسی پندار و رفتار مسئولان یک حکومت در تقابل آنان با یکدیگر،‌ به سهولت قابل‌بررسی و ارزیابی است. در تقابل استراتژیک یا ایدئولوژیک مسئولان یک حکومت با یکدیگر، شدیدترین ضربه‌ها به پیکر حکومت وارد می‌شود و عظیم‌ترین خسارت‌ها بر بدنه‌ی کشور و جامعه تحمیل می‌شود. درواقع بنیادی‌ترین معضل امنیتی در یک کشور،‌ اختلاف نظر استراتژیک و در مرتبه اولی،‌ اختلاف نظر ایدئولوژیک سران آن کشور است.
این تقابل در پنج سطح کنش‌گران رصد می‌شود: رهبران ـ مدیران استراتژیک ـ ایدئولوگ‌ها ـ استراتژیست‌ها و تصمیم‌سازان ـ قانون‌گذاران.
امروز متأسفانه رئیس‌جمهور دولت یازدهم در بیش از ۳۵ حوزه‌‌ی ایدئولوژیک و استراتژیک دارای تقابل جدی با ولی فقیه است.

کتاب مهندسی سیاسی انقلاب اسلامی

روند توسعه سیاسی مسطح جمهوری اسلامی ایران


در هر جامعه، درگذر ایام هم‌گرایی‌ها و واگرایی‌های سیاسی متعددی بین افراد ـ گروه‌ها ـ احزاب و یا نحله‌های فکری سیاسی پدید می‌آید. هم‌گرایی‌ها یا «تمرکزگراست»، ‌و یا «هم‌وندی» بدون مرکزیت است. واگرایی‌ها نیز یا گریز از مرکز است یا دیگر گریزی است. روند این هم‌گرایی‌ها یا واگرایی‌های سیاسی بخشی از فرآیند ـ پروسه ـ توسعه‌ی سیاسی مسطح در هر جامعه‌ای است. در جمهوری اسلامی ایران نیز هم‌گرایی‌ها و واگرایی‌های متعددی پدید آمده است که موجب پویایی سیاسی جامعه ایرانی از یک‌سو، و سیالیت کنش‌گری سیاسی از سوی دیگر شده است. عامل اساسی هم‌گرایی در جمهوری اسلامی مؤلفه‌ی ولایت‌مداری است، و عامل اصلی واگرایی در جمهوری اسلامی نیز ولایت‌گریزی و مقوله‌ی تقابل مسئولان با ولی امر مسلمین است.

دانلود با کیفیت اصلی (PDF)

دانلود با کیفیت پایین (PDF)
فایل آماده چاپ این تقابل‌ها (PDF) فایل کیفیت بالای این تقابل‌ها (zip)

مراحل و نحوه رسیدگی به شکایت کیفری از رئیس جمهور

بیانیه
«بسم الله الرحمن الرحیم»

"لَقَد أَرسَلنا رُسُلَنا بِالبَيِّناتِ وَأَنزَلنا مَعَهُمُ الكِتابَ وَالميزانَ لِيَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ"
ما رسولان خود را با دلایل روشن فرستادیم، و با آنها کتاب (آسمانی) و میزان (شناسایی حقّ از باطل و قوانین عادلانه) نازل کردیم تا مردم قیام به قسط کنند.
سوره مبارکه الحديد آیه ۲۵

مبتنی بر اصل ۳۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
"دادخواهي حق مسلم هر فرد است و هر كس می تواند به منظور دادخواهي به دادگاه های صالح رجوع نمايد. همه افراد ملت حق دارند اين‌گونه دادگاه ها را در دسترس داشته باشند و هيچ كس را نمی توان از دادگاهی كه به موجب قانون حق مراجعه به آن را دارد منع كرد."

کارکرد اصلی دین قسط است
به این معنا که سهم هر کس باید به او پرداخته شود و قیام به قسط مبتنی بر آیه ۲۵ سوره مبارکه حدید تکلیف همه مردم است. هدف حقوق کیفری نیز تأمین امنیت و عدالت، و منافع افراد و جامعه، از راه پیشگیری از وقوع یا تکرار جرم و نیز اصلاح و درمان مجرمان است.

اقدامات کیفری آخرین راه چاره برای تأدیب و تربیت افراد
نقش قوانين کيفری مبتنی بر موازين شرعی، ريشه كن ساختن فساد و پيشگيری از آلودگی در جامعه اسلامی است. به کار گرفتن شريعت کيفری مزبور تنها در نظام حکومت عادلانه اسلام از جميع جهات و تعميم عدالت اجتماعي آن ممکن می باشد. مقرّرات جزائي اسلام، کيفر را براي نفس مجازات مقرّر نداشته بلکه آن را به عنوان آخرين اقدام در جهت تأديب و تربيت افراد، اصلاح جامعه و از بين بردن تباهی ها مورد نظر قرار داده است. زيرا قبل از توسل به مجازات های سنگين، تأسيسات اخلاقی و حقوقی اسلام بيشتر در جهت بالا بردن سطح آگاهی و فرهنگ و تلاش در رفع نابسامانی های اجتماعی و اقتصادی و سياسی و اخلاقی مردم است. تحقق اين آرمان ها زمينه مساعد برای وقوع جرائم را از بين برده يا به حداقل محدود می کند.

با توجه به اینکه در طی سال های اخیر ملت ایران شاهد ۵۴ مورد توهین نسبت به منتقدان دولت در تریبون های عمومی بودند، لازم است تا به امید تأدیب و تربیت و قدری اصلاح روانی مردم، مراحل قانونی شکایت کیفری از شخص رییس جمهور طی شود.

مرجع صالح شکایت از رییس جمهور بر طبق اصل ۱۴۰ قانون اساسی
"رسیدگی به اتهام رئیس جمهور و معاونان او و وزیران در مورد جرائم عادی با اطلاع مجلس شورای اسلامی در دادگاه های عمومی دادگستری انجام می شود."
همچنین در ماده ۱۹ قانون تعیین حدود وظایف و اختیارات و مسئولیت های ریاست جمهوری اسلامی ایران آمده است: "‌رسیدگی به اتهامات مربوط به تخلفات در رابطه با وظایف و اختیارات رییس جمهور در صلاحیت دیوان عالی کشور است و در جرایم‌ عادی از طریق دادگاه های عمومی دادگستری تهران و با اطلاع مجلس صورت می‌گیرد."
‌"تبصره - در هر کدام از اتهامات نامبرده رسیدگی مستقیماً به وسیله دادگاه انجام گرفته و دادسرا حق دخالت ندارد."
مبتنی بر ماده ۳۰۷ قانون آیین دادرسی کیفری (اصلاحی ۱۳۹۴/۳/۲۴) - رسیدگی به اتهامات رؤسای قوای سه‏ گانه و معاونان و مشاوران آنان، رئیس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعضای شورای نگهبان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، وزیران و معاونان وزیران، دارندگان پایه قضائی، رئیس و دادستان دیوان محاسبات، سفیران، استانداران، فرمانداران مراکز استان و جرائم عمومی افسران نظامی و انتظامی از درجه سرتیپ و بالاتر یا دارای درجه سرتیپ دومی شاغل در محل های سرلشکری یا فرماندهی تیپ مستقل، حسب مورد، در صلاحیت دادگاه‌های کیفری تهران است، مگر آنکه رسیدگی به این جرائم به موجب قوانین خاص در صلاحیت مراجع دیگری باشد.
بنابر این رسیدگی به جرائم رئیس جمهور در صلاحیت دادگاه های کیفری استان تهران می باشد و با توجه به نوع عنوان مجرمانه حسب مورد بر طبق ماده ۲۹۴ قانون آیین دادرسی کیفری در دادگاه های کیفری یک یا دو یا نظامی یا انقلاب تهران رسیدگی می شود نه لزوما دادگاه کیفری یک. استثناء قسمت اخیر ماده ۳۰۷ را قانون گذار برای موارد خاص، نظیر صلاحیت دادگاه های ویژه روحانیت پیش بینی نموده است که اصولا خارج از دادگاه های کیفری احصاء شده و تابع آیین نامه خاص هستند.

راهنمای تنظیم شکوائیه و اقامه دعوای کیفری:
برای شکایت در مراجع کیفری فرد شاکی اقدام به تنظیم شکوائیه نموده و به مرجع صالح تقدیم می دارد.

در متن شکواییه ثبت موارد زیر الزامی است:
- مشخصات شاکی: نام، نام خانوادگی، نام پدر و نشانی دقیق شاکی
- مشخصات مشتکی عنه: مشخصات و نشانی مشتکی عنه (متهم: رئیس جمهور) یا مظنون
- موضوع شکایت (عنوان مجرمانه: توهین، تهمت و افترا، نشر اکاذیب) با ذکر تاریخ و محل وقوع جرم
- شرح شکایت
- دلایل
- ضمیمه های لازم

هزینه دادرسی
برای دعاوی کیفری (دعاوی مشخص) - به غیر از دعاوی مربوط به چک بلامحل - هزینه ابطال تمبر برای تقدیم شکواییه ۵۰۰۰۰ ریال یعنی پنج هزار تومان است.

1,977 دیدگاه در “پویش فراگیر شکایت از رئیس جمهور حسن روحانی

 1. جناب اقای روحانی نقش شما در کشور یا ابو موسی اشعریست یا عمروعاص اگر ابو موسی اشعری باشید به شما تذکر میدهم که به خود بیایید که مبادا حکومت به حق علی را با نادانی تمام به معاویه بدهید که لازم به ذکر است که این را بگویم اگر اشعری ها فراوانند ،زهیر هایی هم وجود دارند که با بصیرت تمام به خیمه امام بپیوندند و اگر عمروعاص هستیدبدانید که این بار با ذوالفقار علی گردن زده خواهی شو و بساط تزویر و ریا جمع کردت خواهد شد

 2. سلام با توجه به اختلاص هایی که در دولت آقای روحانی اتفاق افتاده دیگر دید مردم نه نسبت به دولت بلکه به نظام هم بد شده ،و گرانی های اخیر هم بر این نارضایتی ها افزوده.

 3. کشور ما اینک به رییس جمهوری نیازمند است که عادل و متعهد باشد، کسی که نیازهای مردمش در اولویت باشند نه نیازهای خود و خانواده اش، به دنبال ریشه کن کردن فساد باشد و عاقلانه تصمیم بگیرد، نسبت به کشورهای دجال منش سرسپردگی نداشته و شجاع و قدرتمند باشد، متاسفانه آقای حسن فریدون صاحب هیچ یک از صفات فوق نیستند و باید پاسخگو بوده و محاکمه شوند، اللهم عجل لولیک الفرج

 4. کشور ما اینک به رییس جمهوری نیازمند است که عادل و متعهد باشد، کسی که نیازهای مردمش در اولویت باشند نه نیازهای خود و خانواده اش، به دنبال ریشه کن کردن فساد باشد و عاقلانه تصمیم بگیرد، نسبت به کشورهای دجال منش سرسپردگی نداشته و شجاع و قدرتمند باشد، متاسفانه آقای حسن فریدون صاحب هیچ یک از صفات فوق نیستند و باید پاسخگو بوده و محاکمه شوند، اللهم عجل لولیک الفرج

 5. سلام دوستان
  من معذرت میخوام اینو میگم ولی خودتونو اذیت نکنید چون هیچ کس پاسخگو نیست من خیلی اعتراض نوشتم به همه …. ولی هیچکس گوشش بدهکار نیست
  پول کشور ما واسه ما نیست واسه فلسطین و لبنان میانمار ودیگرانه خوشبختی واسه اونا بدبختی واسه ما خیالتون راحت هیچکس یک روحانی رو محاکمه نمیکنه چون
  بدنه ملت ضربه میخوره ونظر مردم به روحانیت عوض میشه

 6. سلام و عرض ادب
  من همواره بر این اعتقاد دارم که یک رئیس جمهور یک رئیس جمهور است و می بایست به او احترام گذاشت و حال در جناح راست باشد و یا در جناح چپ
  اما جناب روحانی با عملکرد متضاد با شعارش ( تدبیر و امید ) به نوعی ما شاهد تزویر و امید شده ایم زیرا هر انچه که در دولت آقای احمدی نژاد زشت و احمال کاری از زبان ایشان و غیره معرفی شده بود امروز شاهد ان هستیم که در دوره جناب روحانی مواردی به شدت بیشتری اتفاق افتاده است . (گرانی اقلام و مسکن )
  قطعی یارانه ها و گران شدن دلار و سکه و تبعیض ها و ناراویی ها یی که خمیر مایه شعار انتخابات می باشد امروز شاهد ان هستیم که هر انچه که تا دیروز مایه نگگ و بی توجه ای به جامعه محسوب میشد امروز نه تنها شاهد تکران ان هستیم بلکه
  در دوره جناب روحانی در قالب دیگری که به نوعی سیاست های عملکرد نامیده می شود موجب تنش در جامعه شده و منجر به گرانی و سپس هرج مرج در قیمت ها گردیده است ( اعلان نرخ جدید نان ( نانی که قوت لایموت است و در سفره طبقه ضعیف جامعه جزو لازمه محسوب می شود )
  پس گرفتن تصمیم گرانی نان و سخنرانی منبعد نتوانست مانع از انفجار رشد قیمت اجناسی که بالا رفته بود بگیرد اگر شک کنیم که جناب روحانی طی یک برنامه ریزی از قبل تعریف شده این نرخ نان را بیان کرده باشد و در یک بدل و با تدبیر از پیش تعریف شده دیگری نیز از انجام ان جلو گیری کرده باشد به این نتیجه می رسیم که هدف گران کردن دیگر اجناس بوده تا چرخه گرانی و سرازیر شدن مالیات های بر ارزش افزوده ان به خزانه دولت هدف اصلی بوده است .
  تا زمانی که جمعیت ایران ریز و درشت به این نتیجه نرسد که هر چه گرانی بیشتری رواج یابد در پایان به نفع دولت خواهد بود و تا زمانی که این فهم کلی در میان مردم ایجاد نشود که گرانی جان و سرمایه هر دولتی است هر گز پی نمی بریم که چرا دولت ها می ایند و می روند و هیچ کاری برای ملت انجام نمی دهند .

  نیاز به هوش زیادی نیست که آقای روحانی در باقیمانده خدمتشان قادرند که چه کار مثبتی انجام ذهند اگر نگاهی به بودجه پیشنهادی ارایه شده به مجلس داشته باشیم متوجه می شویم که تا پایان دوره ایشان قشر جامعه مخصوصا طبقه پایین همجنان در انتظار روز های بهتری خوهند بود.
  با نگاه اجمالی مسکن در مدت چهار ماه گذشته می بینیم که فیمت مسکن از متری دو میلیون تا سه میلیون تومان گران تر شده است و با این تریبونی که زیر دستان دولت مرد ما در اختیار دارند قطعا در پایان امسال نیز گران و گران تر خواهد شد.
  اشاره به این نکته ضروری است که اگر یک آپارتمان ۹۰ متری که در سه ماه قبل قیمتش ۶۰۰ میلیون است و مالیات بر دارای و عوارض ان در سه ماه قبل به طور فرض ۳ میلیون مالیات بوده باشد امروز با گران شدن (هر متر مربع حدودا ۲ میلیون تومان ) مالیات بیشتری اخذ و نقدینگی بی دردسری به خزانه دولت واریز شده است .

  دیگر گرانی ها نیز به دلیل تدبیر نادرست و گمراه کننده و همچنین سیاست دیکته شده رئیس جمهور به زیر دستان است که ما شاهد ان هستیم
  و اما از انجاییکه یک رئیس جمهور همچنان محترم است نمی باید به اوفحاشی نمود و فحاشی به هیچ عنوان کارساز نبوده و ساده ترین چاره در ان است که هر گاه قصد رای دادن به هر شخص و یا هر صنف و حتی به کالایی که در انتخاب ان شک دارید یاد داشته باشید که رای ندان بهتر است تا رایی را بدهید که پس از ان پشیمان شوید .

 7. سلام و عرض ادب
  من همواره بر این اعتقاد دارم که یک رئیس جمهور یک رئیس جمهور است و می بایست به او احترام گذاشت و حال در جناح راست باشد و یا در جناح چپ
  اما جناب روحانی با عملکرد متضاد با شعارش ( تدبیر و امید ) به نوعی ما شاهد تزویر و امید شده ایم زیرا هر انچه که در دولت آقای احمدی نژاد زشت و احمال کاری از زبان ایشان و غیره معرفی شده بود در دوره جناب روحانی نیز به شدت بیشتری اتفاق افتاد
  قطعی یارانه ها و گران شدن دلار و سکه و تبعیض ها و ناراویی ها و با سیاست های غلط موجب تنش در جامعه شده و منجر به گرانی و سپس هرج مرج در قیمت ها گردیده ( اعلان گران نان ( نانی که قوت لایموت است و در سفره طبقه ضعیف جامعه جزو لازمه محسوب می شود )
  پس گرفتن تصمیمش نسبت به گرانی نان و دو پهلوصحبت کردن ماجرا نتوانست رشد قیمت اجناس دیگر را کاهش دهد
  تا زمانی که جمعیت ایران به این نتیجه نرسد که هر چه که گران شود به نفع دولت خواهد بود زیرا وجود گرانی منجر به ( مالیات بیشتر بابت در هر زمینه خواهد بود نرخ ارزش افزوده – نرخ نقل و انتقال و یا و مالیات های متفاوتی که از راه گرانی استحصال می شود همه و همه به نفع دولت خواهد بود .)
  نیاز به هوش زیادی نیست که آقای روحانی در باقیمانده خدمتشان چه کار مثبتی انجام خواهند داد اگر نگاهی به بودجه پیشنهادی ارایه شده بهمجلش داشته باشیم متوجه می شویم که تا پایان دوره ایشان قضر جامعه مخصوصا طبقه پایین همجنان در انتظار روز های بهتری خوهند بود
  مسکن در مدت چهار ماه متری از دو میلیون تا سه میلیون تومان گران تر شد قطعا در پایان امسال نیز گران و گران تر خواهد شد
  در پایان نظر شما را به این نکته دعوت می نمایم که اگر مالیات و عوارض نقل انتقال یک آپارتمان ۹۰ متری که قیمتش ۶۰۰ میلیون است به طور فرض ۳ میلیون مالیات تعلق بگیرد و طی این سه ماه دستخوش نوسانات بازار که با شعار های نامربوط دولت تدبیر و امید به افزایش ۸۷۰ میلیونی رسیده باشد مالیات نقل و انتقال ان چه مقار می شود و این مفدار اضافه به کیسه دولت واریز می شود یک سود بدون دردسر و مفت
  دیگر گرانی ها نیز به دلیل تدبیر نادرست و گمراه کننده و همچنین سیاست دیکته شده رئیس جمهور به زیر دستان است که ما شاهد ان هستیم
  و اما از انجاییکه یک رئیس جمهور همچنان محترم است نمی باید به اوفحاشی نمود و فحاشی به هیچ عنوان کارساز نبوده و ساده ترین چاره در ان است که هر گاه قصد رای دادن به هر شخص و یا هر صنف و حتی به کالایی که در انتخاب ان شک دارید یاد داشته باشید که رای ندان بهتر است تا رایی را بدهید که پس از ان پشیمان شوید .

 8. حاظرم سرم بره این مردک روحانی نماحذف بشه ادمی که لباس پیامبرو پوشیده حداقل باید انسان باشه ولی……ختم حرم نونی از از بیت المال میخوره از همه نجاسات نجس تره راضی نیستیم

  1. سلام اصل پیام این بود ولی نیامده
   پیامبر اسلام صل الله علیه واله منافقان مدعی را میدان میداد که مردم ادعای دروغین انها راببینند “الان هم خداوند متعال به این لیبرالهای منافق میدان داد هکه بیایند ونتوانند وعصبانی شوند وبه مردم فحش بدهند”و و و رسوا شوند (عملکرد اخوندی در برخورد با زلزله زدگان همه دنیا دید که همه انسانهای جهان هرچه توانستند همدردی کردند جز این موجود که وظیفه اصلی داشت به خاطر انسانیت حتی هم دردی نکرد) متاسفم برای مجلس

 9. شیوه پیامبر اسلام صل الله علیه واله این بود که مدعیان منافق را به میدان میفرستاد تا عملکرد انان را مردم ببینند “وفعلا مکر خداوند متعال نسبت به لیبرالهای منافق هم همین است که بیایند ونتوانند کار کنند عصبانی شوند وفحش بدهند”

 10. ای ملعون بی آبرو،خود فروخته به غربی ها،چقدر امام خامنه ای گفت مذاکره نکن،گفتی نــــه،امریکایی ها اهل مذاکره هستن،حالا هر دقیقه خودت میگی امریکا حقه بازه،مجبوری،میدونی چرا؟چون اگه نگی مثل بنی صدر به خیانت شناخته میشی و با لباس زنونه باید فرار کنی،،،اخه تو ادمی؟؟!! لباسی که تن توعه یه روز،یه جایی که به زجه زدن افتادی،جایی،که نه راه پیش،داری،و نه راه پس،اونم یقه تو میگیره،
  مگه غیر از اینه که میری توی یه متر جا تا بپوستی،پس این همــــــه حرص واسه نگه داشتن کرسی ریاست چــــــرا؟؟
  دنیا دار گذره….حالا هی به مردم توهین کن،خدا میزنه تو دهنت،حالا هی بخواب توو حموم شیر،ولی قیافه ت رو ببین،از صد فرسخی باطن حیوونیت مشخصه،خدا فقط ظهور امام زمان (عج) رو برسونه تا ریشه افراد وطن فروشی مثل تو و دارو دستت برچیده بشه،،از بس اخبار از دزدی ها و کم کاری های دولتت میگه دیگه این مردم از کشورشون ناامید شدن.
  خدا امام خامنه ای رو برامون نگه داره ان شالله.

 11. شکایت من به درگاه خداوند و امام عصر عج است.
  چون مطمئنم وقتی قوه ی قضاییه برای رد صلاحیت کردنش کوتاهی کرد، در رسیدگی به شکایت من هم کوتاهی خواهد کرد.
  خدایا ،تو را به راس مرفوع حسین ابن علی و خون مطهر به ناحق ریخته شده اش قسم،شر دشمنان این نظام و مردم را با ظهور حضرت حجت به خودشان برگردان

  1. خداوند به شما خیر بدهد همین بودنشان در قوه مجریه گرچه خسارات فراوانی دارد برای رسوا شدن است “ما باید هرچه بیشتر مردم را اگاه کنیم ودعوت کنیم در این پویش شرکت کنند”

 12. سلام
  من از آقای روحانی شکایت دارم که به من منتقد توهین کردند. مگر حرف امثال من چه بود؟ ما نگران بودیم که مبادا در مذاکرات سرمان کلاه گذاشته شود، چون طرف مقابل دغلکار بود و هست. ایشون و تیمشون که تعداد بالایی جاسوس داشت، تازه الان متوجه شده اند که طرف مقابل قابل اعتماد نیست. ایشون باید به علت توهین هاشون به منتقدین دادگاهی شوند یا لااقل به اشتباه خود اعتراف کنند. صد البته که اعتراف به اشتباه از محالات است و در مرام ایشون چنین صفتی تاکنون دیده نشده است.
  جالبه نفت با تعداد بشکه های بالاتر میفروشیم، پول نفت رو به ایران نمیدهند و به جای پولش باید مربا، سنگ قبر، آب معدنی و… وارد کنیم. انتقاد ما به این بدبختی ها بوده و هست.

 13. سلام
  من از آقای روحانی شکایت دارم که به من منتقد توهین کردند. مگر حرف امثال من چه بود؟ ما نگران بودیم در مذاکرات سرمان کلاه گذاشته شود چون طرف مقابل دغلکار بود و هست. ایشون و تیمشون که تعداد بالایی جاسوس داشت، تازه الان متوجه شده اند که طرف مقابل قابل اعتماد نیست. ایشون باید به علت توهین هاشون به منتقدین دادگاهی شوند یا لااقل به اشتباه خود اعتراف کنند. صد البته که اعتراف به اشتباه از محالات است و در مرام ایشون چنین صفتی تاکنون دیده نشده است.
  جالبه نفت با تعداد بشکه های بالاتر میفروشیم، پول نفت رو هم بهمون نمیدهند و به جای پولش باید مربا، سنگ قبر، آب معدنی و… وارد کنیم. انتقاد ما به این بدبختی ها بوده و هست.

 14. سلام زلزله زدگان را چرا به جنوب کشور نمی فرستید هم آب وهوای گرم دارد هم از بیماری ومریضی در امان می مانند تا بازگشت به شهرشان خیرین و دولت نیز خانه هایشان را می سازند در این سرما چرا از آب و هوای جنوب که گرم و زیبا است استفاده نمی کنید؟هزنینه اش چند پرواز داخلی مگه چقدر می شود برای چند هزار نفر

  1. سلام
   به نظر من نیاز نیست اگر فقط اگر مبلغ درامد دولت از ویزای اربعین که حدودا ۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ هشتاد میلیارد تومان باضافه کمکهای مردمی سریع ودرست به زلزله زدگان میرسید الان وضع بهتری داشتند

 15. سلام محمودی هستم. چرا جواب پیام های ارسالی مارا نمی دهید اگر برایتان مهم نیست لطف کنید از مردم نظر خواهی نکنید وانهارا دلگرم نکنید.

 16. سلام.این دولت برای ما کاری نکرد سنمان بالا رفت و مدرک لیسانس توی دستمان داغون شد. من با لیسانس آموزش ابتدایی نتونستم سرکار بروم حال برای خدمه مدرکم به درد نخورد چون پارتی نداشتم.ولی اوناییکه پارتی داشتن با مدرک کشاورزی و حساب داری و دیپلم معلم ابتدایی شدن چون پارتی داشتن.۴سال برای مجوز پیش دبستانی درخاست دادم ولی اونجا هم پارتی نداشتم وبه از ما بهترون دادن.خدااز باعث و بانی آنه نگذرد که حق مارا خوردن.من از آنها نمی گذرم.

 17. لعنت بر دولت تزویر و نومیدی.روحانی این شیخ خودخواه عامل بیکاری، گرانی افسار گسیخته ،تورم،اربین رفتن دستاوردهای هسته ای ،افزایش فقر اقتصادی، فرد دروغگو و… میباشد و صلاحیت جایگاه ریاست جمهوری را ندارد.

  1. من هم میخواهم حقم را بگیرم شما شروع کنید من تا اخر هستم ” گرچه من موفق نشدم(سعادت نداشتم) برای دفاع حرم بروم ولی حداقل اسمم در شاکی ها باشد که ایندگان بی غیرتم نخوانند”

   برای روح شهداء همه مدافعین حرم که حتی یکنفر به روحانی رای نداد صلوات

 18. سلام به همه جوانان مومن انقلابی.
  منم با نظر شما موافقم. آقای روحانی گرفتار پارادوکس و تضاد نیست چون خودش پارادوکس و تضاده. اما بنده سوالی دارم: شما میگید روحانی فحاش هست پس شما چرا خودتونو الوده به این کار میکنید؟ حالا که ملت رای دادن شماها رای دادید یا هر کی بالاخره الان ایشون رئیس جمهوره. باید دستشو بگیریم کشور منفعت ببره. حزب بازی رو بزارید کنار. منفعت کشور جیه الان؟

 19. سلام
  اینجانب برای جناب دکتر عباسی و سایر دوستان و تمام عدالت خواهان, پیشنهاد دارم
  همه با هم یک کمپین برای مطالبه باز پس گیری، زمین و خانه مسکونی اقای روحانی و جهانگیری که با مبلغ ناچیز و مضحک متری ۳هزار تومان که با رانت از بیت المال غصب شده است .
  ۱.یا باید این ملک را به بیت المال بازگردانند
  ۲.یا به قیمت روز ،این ملک را خریدار کنند.
  بند خواهش میکنم همه با هم پیگیر این موضوع مهم باشیم

 20. آقای روحانی شما حق ندارید به ملت توهین کنید
  شما رئیس جمهور هشتاد میلیون ایرانی هستید نه یه عده ی خاص
  باید با سعه ی صدر انتقادات رو بشنوید حتی اگه نقدها تند باشند.

 21. آقای روحانی میثم مطیعی رو یادت میاد که ازت انتقاد کرد وچیکارش کردید تازه یه نقد منصفانه بود
  سالهاست که آقای جنتی رو نقد غیر واقع می کنند
  حداقل به اندازه آقای جنتی انتقاد پذیر باش

  1. اقا … ازادی کلمه الله است و حدود و مرزهای خدایی دارد ،انجام کارهای شیطانی که اسمش ازادی نیست… خراب نکنیم این کلمه رو…بگو میخوام بی ناموسی کنم ،…بگو میخوام هزار جور کار کنم که پدر ومادرم هم ننگشون بشه و منو لعنت کنن ،،،…. ولی اسم مقدس ازادی رو الوده نکنیم

 22. شما آقای رامین از روی حماقتت به روحانی رای دادی چون اولا گذشته روحانی و رییسی نشون میده که افراطی و خشن واقعا کیه ؟ خشونت و استکبار از سر روی روحانی می باره – در ثانی اگر به امید خاتمی به روحانی رای دادی باز هم اشتباه کردی چرا که حدود آزادی واقعی رو خدا تعین می کنه و کسانی که به خیال خودشون خدا رو دور می زنند و دنبال آزادی غربی می روند خیال می کنند که به خوشی می رسند اگه واقعیت اروپا و آمریکا رو بهتر می دیدی می فهمیدی که راهی رو که تو در پیش گرفتی خیلی وقت پیش از این اروپا و آمریکایی ها رفتند و الان در منجلاب اون رویاها گرفتار شدند . خدا دنیا رو بر اساس اصولی بنا کرده که هر کس اون اصول رو زیر پا بگذاره خودش رو به نکبت و هلاکت انداخته .

 23. حسن روحانی اون ریس جمهور که میخواستم نبود ولی بهش رای دادم تا تفکر افراطی سر کار نیاد همیشه ازادی رو به شکم سیر ترجیح میدم
  #روحانی تنها نیست

  1. سلام لطفا نظرتون را در مورد ازادی که دوست دارید منظور ترویج فساد وفحشا است،ایا ناراحت نمیشید ناموس شما نیز این ازادی ها را داشته باشند.اسلام نیاز مرد و زن را در ازدواج تامین کرده و شیطان این نیاز را در لباط و زنا هر چه وقیحانه تر پذیرفته تر توسط ابلیس.انشاالله همه افکارمان را تفکر اسلامی اصلاح کنیم چون خدا دوستمون داشته که مسلمان ۱۲ امامی شیعه ایرانی در اخر الزمان افریده شدیم،کمی فکر کنیم

 24. آقا پوریا بی ناموس اون دنیا طلبهایی هستند که خوش بودن و ولنگاری فقط خودشون رو می بینند و کاری به اسارت و له شدن دیگران نمی دهند . مطمئنا تو جزو مردم زیر دست و مظلوم نیستی وگرنه چنین اراجیفی رو نمی گفتی . چطور میشه یکی حدود الهی رو زیر پا بگذاره و در مقابل کس دیگه حقوقش پامال نشه . تا ابله هایی مثل تو توی این کشورند آمریکا و اسراییل نا امید نمی شوند و خاتمی ها و روحانی ها دست از توطئه در این کشور بر نمی دارند

  1. بی ناموس امثال آنهایی هستند که جان در راه مردم ندادند ، فقط از جان مردم ، نرده بام ساختند و به حقوق نجومی رسیدند !
   حرامزادگی شاخ و دم ندارد

  2. در اون سخنرانی فرد منتخب گفت” چهل میلیون در انتخابات شرکت کردند حالا یه عده ای خس و خاشاک…” دقت کنید همه چهل میلیون نفر که بهش رای نداده بودند ، منظور کسانی هستند که با اصل نظام مخالفند نه اون شخص خاص. از طرف دیگه میزان حال فعلی اشخاصه. اون زمان ایشان منتخب مردم بودند و همه باید به رای اکثریت احترام می گذاشتند.

  3. از کی تا حالا هر اراذل و اوباش و توهین کنندگان به امام حسین (ع) و رقاصهای روز عاشورا باناموس شدند
   موقع دفاع از مملکت و جون دادن امثال شما غیر دلواپسا ناموس یادتون میره و دنبال عیش و نوشید و توی هفتا سوراخ قایم میشید
   بعد جوونایی که جونشونا میزارن کف دستشون و میرن دفاع از مملکت و ناموس میشن تندرو
   آره حق دارید
   بزرگتون که جای شهید و جلادا عوض کنه از شما بیش از این انتظار نمیره

  4. از کی تا حالا هر اراذل و اوباش و توهین کنندگان به امام حسین (ع) و رقاصهای روز عاشورا باناموس شدند
   موقع دفاع از مملکت و جون دادن امثال شما غیر دلواپسا ناموس یادتوهن میره و دنبال عیش و نوشید و توی هفتا سوراخ قایم میشید
   بعد جوونایی که جونشونا میزارن کف دستشون و میرن دفاع از مملکت و ناموس میشن تندرو
   آره حق دارید
   بزرگتون که جای شهید و جلادا عوض کنه از شما بیش از این انتظار نمیره

 25. اون موقع که ریس جمهور محبویتان مخالفانش را خس و خاشاک خواند کجا بودین،..آن زمان با منتقدین چه کردین؟ننگ بر شما
  الان هم یه توبه نامه از ریس جمهور متبوعتان که خسارات میلیاردی به منافع ملی این مملکت زد تدوین کنین..

  1. درمورد خسارت میلیاردی اگر مثل همیشه یه طرفه به قاضی برید؛ فکر کنم کم کم باید شما هم به فکر توبه نامه برای رییس جمهور متبوع که نه و مطلوبتون باشید!
   اما مهمتر از اون.. به خس و خاشاک اشاره کردید!
   خوبه که چندین ماه اونایی که شهر رو به آشوب کشیده بودن و شما متاسفانه سنگشون رو به سینه میزنید، آزادانه هرکاری دلشون خواست کردند تا معلوم بشه خس و خاشاک نامیده شدن کمشون هم بوده!

  2. در اون سخنرانی فرد منتخب گفت” چهل میلیون در انتخابات شرکت کردند حالا یه عده ای خس و خاشاک…” دقت کنید همه چهل میلیون نفر که بهش رای نداده بودند ، منظور کسانی هستند که با اصل نظام مخالفند نه اون شخص خاص. از طرف دیگه میزان حال فعلی اشخاصه. اون زمان ایشان منتخب مردم بودند و همه باید به رای اکثریت احترام می گذاشتند.

پاسخ دهید